Metsa müük parimal võimalikul moel kiirelt ja lihtsalt

arrow
client-logoclient-logoclient-logoclient-logoclient-logo

Metsa müüki puudutavad küsimused ja vastused

Kas müüa metsakinnistu oksjonil vs otse ostjale

Metsa müük oksjonil on alati hea mõte, kuid arvestada tuleb sellega, et ka oksjonipidaja saab kinnistu müügilt protsendi endale. Enamuses oksjoniportaalides katab metsa müügilt vahendustasu kinnistu ostja (ehk metsafirma, fond või kokkuostja). Erinevates metsaoksjonite portaalides võivad vahendustasud venida, kuid need on keskmiselt 5-7% ühe tehingu pealt. Kui müüte suurema kinnistu, mille hind on kuue- või seitsmekohaline on ka vahendustasud üsna suured.

Sellistel juhtudel tasub alati konsulteerida spetsialistiga, kes on erapooletu. Üldiselt saab metsa eest parima hinna, kui müüte metsamaa ostjale, kes on sellest väga huvitatud. See võib olla naaberkinnistu omanik, või mõni metsafirma kes läheduses tegutseb. Lisaks tasub välja tuua, et metsaoksjoni pidajad võivad teid siduda teatud lepingutega, mis keelavad teil peale metsa oksjonil müüki panemist teatud aja

Kuidas teha kindlaks metsa hind?

Selleks, et oma metsamaa hinda teada saada, on mitu võimalust. Kuna metsakinnistute hinnad on üldises plaanis suuresti tuletatavad (vähemalt umbkaudsed), saate teha seda kasutades valemit, mille leiate meie kokkuvõttest metsa hind, kus on välja toodud metsakinnistute tüüphinnad. Samuti võite tellida mõnelt metsandusega tegelevalt ettevõttelt või akrediteeritud taksaatorilt.

Metsa hindamise akti tellimisel tasub silmas pidada, et metsa hindajat valides veenduge, et hindaja oleks kvalifitseeritud ning tunnustatud. Eestis on olnud juhtumeid, kus petturid pakuvad metsamajandamiskava koostamise teenust, kus numbritega vassitakse, ostetakse kinnistu odavalt ära ning müüakse suure kasumiga edasi. Selliste juhtumite välistamiseks, veenduge alati, et teie metsa hindav spetsialist oleks tunnustatud ning ametlikult akrediteeritud.

Lisaks eelpool väljatoodule, on võimalik metsa umbkaudse väärtuse teadasaamiseks kasutada ka internetis olevaid metsa hinna kalkulaatoreid. Ühe sellise, leiate kui vajutate siia. Kui otsite kvalifitseeritud ning tunnustatud partnerit metsanduses, leiate vastavad kontaktid siit lehelt.

Mille järgi hinnatakse metsa väärtust?

Metsa hinda mõjutavad peamiselt faktorid nagu: metsa asukoht, metsakinnistu aluspind (millel mets kasvab) ehk kasvukoha boniteet (loe: metsa hind), metsa vanus, kinnistu suurus, puistu küpsus ning sortiment ehk milline on metsa liigiline koosseis. Loe metsa hinna kujunemisest pikemast kokkuvõttest: metsa hind.

Kuidas saada metsa eest parim hind? Metsa müük on selline protsess, kus tegelikult ei saa lubada mitte keegi, et saate parima hinna. Metsa saab müüa mitut erinevat moodi, nagu ka kinnisvara või muid kinnisasju. Kuna metsamaa müügil on tegu enamasti suuremate summadega, kui näiteks kasutatud autode müügi puhul, tasub võtta müügiga rahulikult aega ning leida parim võimalik variant.

Kui tahate metsa müügiga kindla peale minna, siis teoreetiliselt saab metsa müügilt parima hinna, kui panete metsakinnistu enampakkumiste portaali ebamääraselt kõrge hinnaga, saate kõrgeima pakkumise teada ning samal ajal küsite ka otse metsafirmadelt hinnapakkumisi. Peale sellise "skeemi" läbimist, on teil teada parim pakkumine enampakkumiseportaalist ning pakkumine otse metsafirmadelt. Selliselt käitudes, saate teada parima võimaliku hinna, mida metsa müügilt teenida võite.

Seepärast on paslik mainida, et ühtset "kõige paremat" viisi metsa müümiseks pole. Reeglina saab parima hinna, leides õige ostja. Samuti tasub mainida, et kui te olete müümas kinnistut mille hind jääb 5-20 000€ piirimaile, kas näha kuudepikkust vaeva on väärt, et teenida mõnisada eurot rohkem. Samuti tasub jälgida metsa müüki planeerides seda, millised on hinnad- või hindade trendid metsamaterjali turgudel.

Kui teil puuduvad spetsiifilised teadmised või oskused ise oma metsa väärtust adekvaatselt hinnata, saate alati abi lähimast metsaühistust või näiteks erametsakeskuse metsaspetsialistilt.

Millised on Eesti suurimad metsafirmad?

Eestis on üle saja erineva ettevõtte, kelle tegevusala on metsandus. Metsa müües, on üks võimalus, nendelt kõigilt hinnapakkumine küsida. Seepärast olemegi teinud teile metsa müügi lihtsamaks, et te saaksite korraga paljudelt ettevõtetelt hinnapakkumise küsida

Suurimad metsafirmad on: Stora Enso, Lignator, Lignamets, Graanul Invest, Karo Mets, Aarman Puit, Renlog, Vesmel, Amest Invest, Valga Puu, Landeker, Lemeks Grupp, Promets, Grundar ning paljud teised. Vaadake pikemat nimekirja Eestis tegutsevatest metsafirmadest meie kokkuvõttest metsafirmad Eestis 2021.

Milliseid makse peab metsa müügilt tasuma?

Metsa müügilt tuleb tasuda erinevaid makse, nagu näiteks tulumaks. Lugege pikemalt metsa müügiga kaasnevatest maksukohustustest ja seadustest lähemalt kokkuvõttest : mets ja maksud aastal 2021, kus oleme teema lahti seletanud.

Kas metsa müügil saab müüa ka ainult osa kinnistust?

Jah, soovi korral saate müüa metsakinnistu osa. See toimub nii, et kinnistu lõigatakse mitmeteks osadeks (eraldised) ning müüte vaid selle osa, mida soovite. Kui te vajate asjalikku nõu, andke meile sellest teada.

Kas metsa müügi tehing võib toimuda ka sularahas?

Tänapäeval metsa müügi tehinguid sularahas ei tehta. Kui keegi pakub teile sularaha metsakinnistu müügil, olge ettevaatlik. Kõik vähegi korrektsed metsafirmad teevad metsa müügi tehingu läbi Notari, ehk sularahatehinguid Eestis üldiselt enam ei tehta.

Mis vahe on vahendajal ja metsafirmal?

Metsakinnistute vahendaja võib olla vabalt ka metsafirma. Täna on metsandusturul mitmeid vahendajaid, kes on küll paberil metsafirmad, kuid reaalsuses on nende igapäevatööks vaid kinnistute vahendamine. Sellised metsafirmad teenivad kasumit selle pealt, et nad otsivad omal initsiatiivil kinnistu omanikud, kellel on müügisoov ning viivad nad kokku suuremate metsafirmadega, kes juba kinnistud ära ostavad. Enamasti maksab vahendustasu, mis tehingult tuleb, kinni metsafirma (ehk ostja).

Kuigi, metsakinnistu vahendajatel on Eestis halb maine, on tegemist lihtsalt äritehingu vahendajatega. Kui olete müümas metsakinnistut, võib vabalt juhtuda, et metsavahendaja saab teile parema pakkumise, kui te ise oleksite saanud. Kindlasti tuleb vahendajate puhul kontrollida tausta ning jälgida, et kõik oleks juriidiliselt korrektne.

Mis vahe on meie portaalil ja timber.ee'l?

Meie portaali ning timber.ee suurim vahe on selles, et meie portaal on kõigile osapooltele tasuta. Me ei võta müügitehingutelt ühtegi protsenti vahelt ning meie ainus eesmärk on pakkuda metsaomanikule võimalus saada oma kinnistu eest parimat hinda.

Timber.ee on enampakkumistega tegelev portaal. Timber.ee's saate panna oma kinnistu enampakkumisele, ehk teisisõnu oksjonile. Nende portaali üks suuri plusse on, et kui müüte raieõigust, panevad nemad raieõiguse ostja vastutama selle eest, et kinnistu oleks pärast raietööd ilusti ligipääsetav ning heas seisukorras. Timber.ee miinuseks on, et nad võivad metsaomaniku siduda lepinguga, mis seab mõneks ajaks piirangud kinnistuga tehingute tegemiseks. Lugege meie pikemat ülevaadet timber.ee portaalist siit timber.ee - metsaoksjoni portaal

Metsa müük Eestis aastal 2021

Metsa müük on tähtis otsus, eriti juba sellepärast, et tihti on tegu suuremate summadega. Sellist tüüpi tehingute tegemine tasub põhjalikult läbi mõelda ning kalkuleerida võimalikult täpselt, et välistada võimalused petta saada, või sedagi, et saaksite metsa müügilt parima võimaliku tulemuse.

Parima hinna metsa müügilt saab, kui leiate õige ostja. Ehk, kellegi, kes soovib teie kinnistut näiteks asukoha või aluspinnase tõttu, mitte vaid selleks, et seal raietöid teostada. Kui leiate sellise ostja, saate kindlasti parema hinna, kui lihtsalt raietöödest huvitatud ostja puhul.

Kuidas tasub metsa müüa?

Metsa müügil peaksite võtma arvesse eelkõige ikkagi enda huvisid, olgu need siis majanduslikud, või soov müüa metsakinnistu kellelegi, kes selle eest hästi hoolitseb.

Kui otsite metsakinnistule ostjat, olete sattunud õigele lehele. Meie soov ongi aidata inimestel müüa oma metsakinnistu, ilma suure bürokraatiata. Küsides metsa müügi hinnapakkumise korraga kümnetelt ettevõtetelt ning kokkuostjatelt, suurendate tõenäosust leida just see õige pakkuja, kes maksab teile parimat hinda.

Kuidas metsavahendaja portaal toimib?

Meie portaal on ülesehitatud selliselt, et peale kinnistut puudutavate andmete sisestamist saavad metsafirmad automaatselt SMS-I ning emaili teel kinnistu andmed ning seejärel on neil 48 tundi aega teile esmane hinnapakkumine teha.

Teile tehtud pakkumisi saate vaadata, logides sisse meie poolt saadetud juhiste järgi meie portaali. Seal näete lihtsalt ja mugavalt kolme parimat pakkumist ning saate avada vastava metsafirma kontaktid.

Kas võtate metsa müügilt ka vaheltkasu?

Kui teised oksjoni- või enampakkumise korraldajad võtavad kuni 5% vahendustasu, siis meie portaalis vahendustasu puudub. Metsavahendaja keskkond on mõlemale osapoolele tasuta.

Kuidas metsavahendaja portaal raha teenib?

Meie ärimudeliga saate tutvuda vajutades SIIA. Kuna soovime pakkuda kõigile osapooltele võimalikult odavat, mugavat ning erapooletut teenust, on meie kulude katmiseks mõeldud vaid väike reklaamibanner sisulehtedel. Reklaami müüme me eesmärgiga teenida tagasi tegevuskulud.

Kuidas kujuneb metsa müügil kinnistu hind?

Metsafirmad hindavad kinnistuid küll natuke erinevalt, kuid üldises plaanis saate aimu oma metsamaa hinnast vaadates järgmisi kriteeriume.

  • Milline on aluspind ehk kasvukoha boniteet
  • Kas kinnistu on hästi ligipääsetav
  • Kas metsal on kahjustusi (tormikahjustused, üraskikahjustused)
  • Milline on metsas kasvavate puude sortiment (kuusk, kask, mänd, lepp)
  • Milliseid metsamajanduslikke töid on puistus läbi viidud (valgustusraie, sanitaarraie)
  • Milline on puistu vanus (noorendik või raieküps mets)
  • Muud detailid

Oleme toonud välja mõned näited kinnistutest, mis on tehinguteks läinud (seda loomulikult kinnistu omanike nõusolekul), neid saate vaadata vajutades siia.

Kui eelnev nimekiri on liialt detailne, või te pole nende faktoritega täpselt kursis, saate alati küsida erapooletult metsakorraldajalt (metsaühistu, või keskkonnaspetsialist) arvamust, või tellida metsa hindamise akti, mida pakuvad mitmed erinevad FIE’dest metsahindajad, või ka metsafirmad.

Akrediteeritud metsakorraldajate nimekirja saate vaadata SIIT.

Küsi hinnapakkumise kümnetelt ettevõtetelt korraga

arrow

Küsi hinnapakkumise kümnetelt ettevõtetelt korraga

Loe ka teistel põnevatel metsandusalastel teemadel

  • Lorem ipsum
  • sorem amet
  • kiire rebane

On teil veel küsimusi või vajate abi metsa müügil?

arrow
client-logoclient-logoclient-logoclient-logoclient-logo